ZAKRES USŁUG


Stomatologia zachowawcza

W trosce o Państwa zdrowie, w naszym centrum stosujemy najwyższej jakości materiały i najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający wykonanie wypełnień wysoce estetycznych i jednocześnie przywracających naturalny kształt zębów. Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu. W naszej klinice wykonujemy także wypełnienia nowej generacji, czyli wypełnienia porcelanowe onlay i inlay. Są one bardziej trwałe, estetyczne i wskazane przy rozległych zniszczeniach tkanek zęba.

W naszym centrum pomagamy także przywrócić piękny, biały uśmiech. Proponujemy Państwu wybielanie tradycyjne wybielanie nakładkowe, które polega na nocnym noszeniu specjalnie dobranej szyny wypełnionej żelem wybielającym przez okres 2-3 tygodni. Jeśli zaś zależy Państwu na uzyskaniu spektakularnych efektów w bardzo krótkim czasie podczas zaledwie jednej wizyty, zapraszamy na wybielanie metodą Beyond!

Periodontologia

Tuż obok próchnicy zębów, do najczęściej występujących chorób w obrębie jamy ustnej należą choroby przyzębia (tj. zapalenie dziąseł oraz zapalenie przyzębia, potocznie zwane „parodontozą”.

Choroby przyzębia to także najczęstsza przyczyna utraty zębów u dorosłych. Można im jednak skutecznie zapobiegać, a także leczyć, nawet gdy choroba jest już zaawansowana.

Periodontologia to właśnie dział stomatologii zajmujący się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób przyzębia.

W dzisiejszych czasach, w związku z rozwojem techniki, dysponujemy dużo większymi możliwościami efektywnego leczenia chorób przyzębia, co pozwala na utrzymanie swojego uzębienia przez długi czas.

Mamy do dyspozycji biomateriały, które podczas specjalistycznych zabiegów chirurgicznych, wszczepiamy w miejscu zaniku kości, pozwalając tym samym na regenerację tkanek przyzębia. W naszej Klinice, tego typu zabiegi, wykonujemy z powodzeniem już od wielu lat. Są one wykonywane przez lekarza stomatologa, specjalistę periodontologa.

Profilaktyka i higiena

Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest kluczem dla utrzymania zdrowych zębów i przyzębia. Prawidłowa higiena jest najistotniejsza nie tylko w aspekcie profilaktyki, czyli zapobieganiu próchnicy i zapaleń przyzębia, ale jest również nieodzownym elementem skutecznego leczenia. Właściwe usunięcie kamienia nazębnego i płytki nazębnej to jedyna droga do uniknięcia takich chorób jak próchnica, choroby dziąseł a w konsekwencji głęboka destrukcja przyzębia.

Aby zapewnić państwu najlepszą opiekę stomatologiczną oferujemy szeroki zakres usług profilaktycznych:

- usuwanie kamienia nad i poddziąsłowego

- polerowanie powierzchni zębów

- zmniejszanie nadwrażliwości szyjek zębowych

- zapobieganie próchnicy: lakowanie zębów, lakierowanie preparatami zawierającymi fluor

- nauka prawidłowego szczotkowania zębów, utrzymania prawidłowej higieny przestrzeni międzyzębowych oraz kontrola prawidłowej higienizacji jamy ustnej.

Protetyka

Protetyka zajmuje się rekonstrukcją bardzo zniszczonych zębów oraz uzupełnianiem braków w uzębieniu, co stanowi problem natury zarówno estetycznej jak i zdrowotnej. W przypadku odbudowy pojedynczych zębów wykonujemy wysoko estetyczne korony porcelanowe: na podbudowie metalowej, korony na bazie stopów złota, czy też korony pełnoceramiczne (na bazie tlenku cyrkonu, Procera, IN-Ceram) oraz wykonywane komputerowo, wysoko estetyczne licówki porcelanowe.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to cały szereg zabiegów chirurgicznych w obszarze obejmującym jamę ustną. W naszym centrum wykonujemy wszystkie zabiegi związane z chirurgią stomatologiczną: skomplikowane ekstrakcje zębów, resekcje wierzchołków korzenia zęba, hemisekcje, radektomie, sinus lift, czyli „podnoszenie” dna zatoki szczękowej, odbudowa tkanki kostnej jako przygotowanie do leczenia implantologicznego i wszczepianie implantów.